Pudełka STANDARD

Pudełka te dedykowane są dla osób chcących utrzymać lub dopiero wprowadzić do swojego życia zdrowe i zbilansowane posiłki oraz dla tych, którzy pragną pozbyć się zbędnych kilogramów. Dzięki tej diecie można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu- odpowiednie odżywienie organizmu i redukcja masy ciała! W pudełkach znajdziecie całą gamę produktów nieprzetworzonych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, w tym m.in. nabiał, jaja, białe mięso, ryby, warzywa, owoce, produkty zbożowe z pełnego przemiału i nasiona roślin strączkowych.

Pudełka STANDARD występują w kalorycznościach:
1500 / 1800 / 2000 / 2200 / 2500 kcal

Pudełka WEGE

Pudełka dostosowane dla osób, które chcą lub już wyeliminowały mięso ze swojego jadłospisu, natomiast nadal goszczą w nim ryby, owoce morza, nabiał, jaja, warzywa, owoce, produkty zbożowe z pełnego przemiału, orzechy, pestki i nasiona roślin strączkowych. W pełni zbilansowana pod kątem wszystkich witamin i składników odżywczych. Szczególnie polecana dla osób borykających się dną moczanową, podwyższonym poziomem kwasu moczowego i cholesterolu.

Pudełka WEGE występują w kalorycznościach:
1500 / 1800 / 2000 / 2200 / 2500 kcal​

Pudełka BEZ GLUTENU

Pudełka dla osób z nietolerancją i wrażliwością na występowanie glutenu w pożywieniu, która najczęściej objawia się dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Z jadłospisu zostały wyeliminowane produkty zawierające gluten, a głównym źródłem węglowodanów w diecie są produkty naturalnie bezglutenowe jak np. ryż, kasza jaglana, komosa ryżowa, gryka, tapioka, kukurydza, amarantus czy nasiona roślin strączkowych. Podstawę posiłków będą stanowić warzywa, owoce, nabiał oraz ryby i mięso. Z uwagi na możliwość wystąpienia śladowych ilości glutenu w posiłkach, nie poleca się jej osobom chorym na celiakię.

Pudełka BEZ GLUTENU występują w kalorycznościach:
1500 / 1800 / 2000 / 2200 / 2500 kcal​

Pudełka BEZ LAKTOZY

Pudełka dla osób, których dotknęła nietolerancja laktozy objawiająca się częstymi wzdęciami, bólami brzucha, biegunkami, uczuciem ciężkości i innymi dolegliwościami trawiennymi. Z jadłospisu zostały wyeliminowane produkty laktozowe, a w zamian za nie w diecie pojawią się bezlaktozowe: sery twarogowe, serki, jogurty, mleko oraz sery dojrzewające. Nie zabraknie również nabiału koziego i innych produktów białkowych pochodzenia roślinnego. Z uwagi na możliwość obecności białek mleka nie poleca się jej osobom z silną alergią pokarmową na ten składnik.

Pudełka BEZ LAKTOZY występują w kalorycznościach:
1500 / 1800 / 2000 / 2200 / 2500 kcal​

Pudełka WEGE BEZ GLUTENU

Pudełka dostosowane dla osób, które chcą lub już wyeliminowały mięso ze swojego jadłospisu, natomiast nadal goszczą w nim ryby, owoce morza, nabiał, jaja, warzywa, owoce, orzechy, pestki i nasiona roślin strączkowych. Z jadłospisu zostały wyeliminowane również produkty zawierające gluten, a głównym źródłem węglowodanów w diecie są produkty naturalnie bezglutenowe jak np. ryż, kasza jaglana, komosa ryżowa, gryka, tapioka, kukurydza, amarantus czy nasiona roślin strączkowych. Podstawę posiłków będą stanowić warzywa, owoce, nabiał oraz ryby. Z uwagi na możliwość wystąpienia śladowych ilości glutenu w posiłkach, nie poleca się jej osobom chorym na celiakię. Dieta jest w pełni zbilansowana pod kątem wszystkich witamin i składników odżywczych.

Pudełka WEGE BEZ GLUTENU występują w kalorycznościach:
1500 / 1800 / 2000 / 2200 / 2500 kcal​

Pudełka BEZ GLUTENU I LAKTOZY

Pudełka dla osób z nietolerancją i wrażliwością na występowanie laktozy i glutenu w pożywieniu, która najczęściej objawia się dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Z jadłospisu zostały wyeliminowane produkty zawierające laktozę i gluten, a głównym źródłem węglowodanów w diecie są produkty naturalnie bezglutenowe jak np. ryż, kasza jaglana, komosa ryżowa, gryka, tapioka, kukurydza, amarantus czy nasiona roślin strączkowych. Podstawę posiłków będą stanowić warzywa, owoce, nabiał oraz ryby i mięso. Z uwagi na możliwość wystąpienia śladowych ilości glutenu w posiłkach, nie poleca się jej osobom chorym na celiakię. Z jadłospisu zostały wyeliminowane produkty laktozowe, a w zamian za nie w diecie pojawią się bezlaktozowe: sery twarogowe, serki, jogurty, mleko oraz sery dojrzewające. Nie zabraknie również nabiału koziego i innych produktów białkowych pochodzenia roślinnego. Z uwagi na możliwość obecności białek mleka nie poleca się jej osobom z silną alergią pokarmową na ten składnik. Dieta jest w pełni zbilansowana pod kątem wszystkich witamin i składników odżywczych.

Pudełka BEZ GLUTENU I LAKTOZY występują w kalorycznościach:
1500 / 1800 / 2000 / 2200 / 2500 kcal​

Pudełka ZDROWA MAMA

1. Dieta dla kobiet planujących ciążę

Wg European Food Safety Authority kobiety planujące ciążę powinny stosować zdrową, zrównoważoną i urozmaiconą dietę. Zbilansowaną przede wszystkim pod kątem składników odżywczych jak żelazo i kwas foliowy (zalecana jest również suplementacja na ten składnik w ilości 400 mg dziennie). Zaleca się unikanie suplementacji witaminą A oraz ograniczenie spożywania pokarmów zawierających duże jej ilości (np. wątróbka). Należy ograniczyć spożywanie alkoholu i kofeiny oraz należy unikać tych produktów spożywczych, które mogą być skażone (szczególnie niektóre ryby, jak np. tuńczyk, marlin lub miecznik)- ale nasza w tym głowa!
Właśnie myślą o kobietach planujących macierzyństwo, stworzyłyśmy program zgodny z EFSA, który zawiera jadłospis skomponowany jedynie z naturalnych produktów, bogatych we wszystkie niezbędne dla zdrowia przyszłej mamy i dziecka składniki odżywcze, witaminy i minerały, wykluczające produkty niezalecane w tym okresie oraz te, które nie służą dobremu samopoczuciu przyszłej mamy. Warto zadbać o prawidłowy rozwój dziecka już podczas planowania jego poczęcia, aby złe nawyki żywieniowe nie rzutowały na jego zdrowie- z nami tak właśnie będzie!

2. Dieta dla kobiet w ciąży

Okres ciąży to szczególny i magiczny czas dla każdej kobiety, czas podczas którego żywienie stanowi niezwykle ważny aspekt. Odpowiednio zbilansowana dieta chroni nie tylko mamę, ale również dziecko, wpływa na jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Jak udowodniono, już na etapie życia płodowego kształtuje się programowanie żywieniowe dziecka, oznacza to, że przyszła mama stosując zdrową i zbilansowaną dietę może uchronić swoje dziecko przed chorobami cywilizacyjnymi, nadwagą, otyłością, nadciśnieniem, cukrzycą, miażdżycą i innymi schorzeniami mogącymi wystąpić w przyszłości. W trakcie ciąży wzrasta zapotrzebowanie na składniki mineralne i odżywcze- w tym m.in. kwas foliowy, żelazo, foliany, cynk czy wapń- o nie wszystkie nie będziesz musiała się martwić, bo ich podaż będzie zbilansowana w naszych jadłospisach i dostarczona pod Twoje drzwi. Wraz z kolejnymi trymestrami rośnie zapotrzebowanie energetyczne. Więcej nie znaczy lepiej­ niezwykle ważna jest równowaga w diecie, tak aby zapobiec nadmiarom i nie dopuścić do niedoborów- nasze pudełka Ci w tym pomogą! Każdy zestaw składa się z 5 zbilansowanych posiłków oraz jednej małej, zdrowej przekąski- takie nasze małe „co nieco” dla Was, przyszłych MAM. Naszym celem NIE JEST odchudzenie, ale zapewnienie jak najbardziej wartościowych odżywczo posiłków, dostosowanych do potrzeb kobiety ciężarnej i rozwijającego się w niej dziecka. Nasze pudełka mają również ułatwiać wchłanianie dodatkowych substancji niezbędnych dla zdrowia dziecka. Prawidłowe odżywienie w trakcie ciąży wspomaga zdrowy rozwój dziecka i przyspieszy powrót do formy po porodzie. Zapobiegnie anemii ciążowej i uchroni przed ewentualnymi niedoborami witamin i składników odżywczych. Z diety zostały wykluczone niepasteryzowane mleko i jego przetwory, surowe mięso, ryby i kiełki, ostre przyprawy oraz produkty wędzone. W celu dobrania odpowiedniej wartości kalorycznej pudełek w zależności od określonego stanu fizjologicznego prosimy o skontaktowanie się z naszym dietetykiem, która również otoczy Cię należytą opieką.

3. Dieta dla mam karmiących

Mleko mamy to najzdrowszy i najbardziej odżywczy pokarm dla dziecka, a dzięki właściwej diecie w naszych pudełkach dostarczysz swemu maluszkowi wszystkiego co najlepsze, mając pewność zaspokojenia jego wszystkich potrzeb na składniki odżywcze. Jeżeli przybrałaś na wadze więcej aniżeli powinnaś, dodatkowym efektem stosowanej diety będzie powrót do formy i masy ciała sprzed ciąży. Dzięki naszym idealnie zbilansowanym jadłospisom dostarczysz swojemu dziecku wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych, wyregulujesz swój metabolizm, pozbędziesz się poczucia głodu oraz zmniejszysz ochotę na słodycze. Dodatkowo pomożemy Ci zapobiec osłabieniu i wyniszczeniu własnego organizmu, rozwojowi nadwagi, pogorszeniu odporności często występującym po narodzinach dziecka oraz pojawieniu się apatii, braku motywacji lub depresji. Zamawiając nasze pudełka będziesz miała więcej czasu dla swojego dziecka, nie martwiąc się o zakupy oraz o to „co jutro na obiad”, a czas spędzony w kuchni będzie totalnie zminimalizowany! W celu dobrania odpowiedniej wartości kalorycznej pudełek w zależności od określonego stanu fizjologicznego prosimy o skontaktowanie się z naszym dietetykiem, która również otoczy Cię należytą opieką.

Pudełka ZDROWA MAMA występują w kalorycznościach:
1800 / 2000 / 2200 / 2500 kcal* *i inne po konsultacji

PODCZAS SKŁADANIA ZAMÓWIENIA PROSIMY O PODANIE WARIANTU PROGRAMU ZDROWA MAMA.